Кліматична техніка
Кліматична техніка: яка буває і як купити оптимальну
Що таке кліматична техніка та навіщо вона потрібна? Різновиди кліматичного обладнання. Особливості вибору кліматичної техніки у приватний будинок та квартиру.
Кліматична техніка: як правильно вибрати та купити
Створення оптимального мікроклімату в приміщенні - завдання не найпростіше, але цілком вирішуване. На комфортність проживання у квартирі чи приватному будинку впливає кілька основних факторів: температура повітря, рівень вологості, рух повітря. Щоб підтримувати всі ці параметри на належному рівні, знадобиться встановлення кліматичної техніки.
Кліматичне обладнання призначене для створення сприятливих умов життя у міській квартирі чи приватному будинку. Воно допомагає зігрітися взимку та охолодитися влітку, очистити та зволожити повітря, мати постійний доступ до гарячої води.
Наскільки потрібна кліматична техніка?
Сьогодні обладнання для створення оптимального мікроклімату у приміщенні – це не розкіш, а скоріше необхідність. Насамперед така техніка робить перебування людини в приміщенні більш комфортним та приємним. Деякі люди можуть заперечити, адже років 50 тому клімат техніка не існувала і люди чудово без неї обходилися. Але насправді прабатьки сучасних кліматичних установок використовувалися ще багато років тому. Типовий приклад – побутовий вентилятор, який досі часто використовується як альтернатива кондиціонеру, але при цьому поступається системам кондиціювання за всіма параметрами.
Від бойлера, кондиціонера чи вентиляції залежить життя людини, але безпосередньо залежить її якість. Відсутність кліматичної техніки може призводити до різних проблем:
- Надто низька або надто висока температура в приміщенні, що може провокувати виникнення хвороб та інших проблем зі здоров'ям;
- Відсутність повітрообміну провокує утворення великої кількості вуглекислого газу, через який людина почувається не найкращим чином;
- Через занадто сухе повітря швидко псуються меблі, можуть розвиватися респіраторні хвороби, страждає шкіра;
- Високий рівень вологості – це сприятливе середовище для розвитку цвілі та грибка.
- У каталозі спеціалізованого інтернет-магазину можна знайти недороге та якісне кліматичне обладнання, яке допоможе уникнути всіх перерахованих вище та багатьох інших проблем.
Види кліматичного обладнання
Кліматична техніка буває кількох основних видів. Кожен із пристроїв відіграє важливу роль у створенні хороших умов проживання. Розглянемо докладніше основні різновиди кліматичного обладнання.
Кондиціонери
За допомогою кондиціонерів можна підтримувати оптимальну температуру у приміщенні. У надто нагрітому чи холодному приміщенні банально неприємно перебувати, і кондиціонери дозволяють вирішити цю проблему. Існує кілька типів кондиціонерів:
- Спліт-системи;
- Моноблочні кондиціонери;
- Мульти-спліт системи;
- Канальні кондиціонери;
- Мобільні кондиціонери;
- Центральні системи кондиціювання.
Кондиціонер підбирається з урахуванням розв'язуваних завдань та розмірів житла. Наприклад, для охолодження однієї кімнати цілком підійдуть звичайні спліт-системи, що мають один зовнішній та внутрішній блок. Якщо ж потрібно підтримувати температуру відразу в декількох приміщеннях, але не хочеться навішувати багато блоків на фасад будівлі, то краще вибрати мульти-спліт систему, в якій один зовнішній блок може бути до шести внутрішніх. Для будинків більш ніж 100 м2 можна використовувати центральні системи кондиціювання, відмінною особливістю яких є мультизональність.
Вентиляція
Важливість нормального повітрообміну складно переоцінити. Причому банальних провітрювань часто буває недостатньо, тому що в такому разі багато залежить від сили вітру, різниці температур та інших зовнішніх факторів. Вентиляційне обладнання буває кількох видів:
- Витяжна вентиляція;
- Приточна вентиляція;
- Приточно-витяжна вентиляція.
Найефективнішим рішенням є припливно-витяжна вентиляція, що забезпечує належний повітрообмін. Продуктивність обладнання підбирається залежно від призначення приміщення. По СНиП норми повітрообміну безпосередньо залежить від призначення приміщення.
Опалення
В Україні досить суворі зими, тому без опалення холодної пори року обійтися неможливо. Якщо немає центрального опалення, то є кілька варіантів організації автономного опалення:
- Газовий котел;
- електричний котел;
- Пекти на дровах, вугіллі, торфі, спеціальних брикетах і так далі;
- Теплові насоси та інші опалювальні системи.
Техніка для створення мікроклімату
Це важливий сегмент кліматичної техніки, який вкрай важливий для облаштування гарного житлового або робочого простору. До такої техніки зараховують:
- Очищувачі повітря;
- Побутові зволожувачі;
- Осушувачі повітря.
Слід зазначити, що в багатьох сучасних системах кондиціювання та вентилювання вже є вбудовані фільтри для очищення повітря, а також такі системи можуть осушувати або зволожувати повітря, залежно від вистав
нних параметрів.
Особливості вибору кліматичного обладнання
При виборі кліматичного обладнання враховується призначення приміщення (можуть відрізнятися норми та вимоги), підбирається продуктивність техніки, вибирається оптимальне за ціною, потужністю та іншими параметрами обладнання. Якщо є можливість, то техніка може об'єднуватись у єдину систему, яка, у свою чергу, може інтегруватися в систему «розумний дім». Це дуже зручно, адже користувач з одного пульта або навіть смартфона може повністю контролювати мікроклімат у своєму житлі, створюючи різні кліматичні зони.
У квартиру
У більшості квартир центральне опалення, тому з кліматичного обладнання переважно використовуються системи кондиціювання та вентилювання. У квартирах є природна (пасивна) вентиляція, але вона малоефективна, тому в будь-якому випадку рекомендується звертатися до салону кліматичної техніки та вибирати нормальну вентиляцію, за допомогою якої у квартирі завжди буде свіже та чисте повітря.
До приватного будинку
Проектування та монтаж ОВіК (опалення, вентиляція та кондиціювання) – це актуальне завдання практично для всіх, хто мешкає у приватному будинку, будує його або лише планує будувати. Зазвичай, все кліматичне обладнання об'єднується в єдину систему. Це економічніше, зручніше і практичніше. Якщо фінансові можливості дозволяють, можна інтегрувати всі кліматичні установки в систему «розумний будинок». І тоді комфортні умови проживання підтримуватимуться автоматично.
Де вибрати та купити кліматичну техніку?
Якщо потрібно купити обладнання для створення в квартирі чи будинку хорошого мікроклімату та комфортних умов проживання, то краще вибрати магазин кліматичної техніки. Багато спеціалізованих компаній не просто пропонують доставку пристроїв, а й пропонують багато інших послуг: проектування опалення, систем вентиляції та кондиціювання, монтаж кліматичної техніки, її обслуговування та ремонт. Найкраще - звернутися до компанії, яка зробить все "під ключ".